
Isabelle Karman
HR-generalistHej Isabelle, berätta lite om dig själv! 💙
Isabelle heter jag, är i 20-årsåldern och bor i Alvik tillsammans med min sambo. Jag är en väldigt glad och positiv person (om man får säga det om sig själv😉) och tycker om att ha mycket på gång.
Hur kommer det sig att du ville arbeta med HR? 💻
Jag har alltid haft ett intresse för att arbeta med människor och när jag läste om personalvetarprogrammet kände jag att det passade mig som handen i handsken. Jag tycker om att arbeta i en föränderlig miljö, ha många olika saker på gång samtidigt och känner att arbeta inom HR erbjuder just detta.
Vad är det bästa med din roll du har idag? ✨
Ingen dag är den andra lik och jag känner att jag hela tiden får utmanas och utvecklas i min roll. Att arbeta på ett företag där det finns en sån bredd i uppgifter gör att jag aldrig känner att jag kan bli fullärd här, på ett bra sätt!🙌 Utöver det är jag tacksam över att arbeta med så härliga och kompetenta människor och i ett team där vi alltid vill lyfta varandra och verkligen strävar efter att vara bäst tillsammans.
Något helt annat – vad gör du helst när du inte jobbar? 👀
Är väl inte så originell på denna fråga, men på min fritid umgås jag gärna med familj, vänner, tränar och är en social extrovert.